Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Popelka? s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem 3G modem? Víte, co je to Fabule? Víte, co je to Kyselina močová? Pamatujete si definici pojmu Prognóza?

Klíčová slova: Popelka, přesný význam, pojem, původ slova, etymologie, význam slova, slovo, heslo, popis, informace, popis, formulace, význam, fikce, kdo je Popelka?

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Popelka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka je v sekci fikce. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Popelka i v jiné sekci než je kategorie fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?