Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Tento text (Popelka) můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem 3G modem? Vzpomněli byste si na význam slova Nordic walking? Víte, co je to Kyselina močová? Znáte pojem Hashtag?

Klíčová slova: heslo, Popelka, význam slova, wiki, pojem, synonymum, etymologie, termín, popis, definice, vysvětlení, formulace, původ slova, význam pojmu, přesný výraz

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Popelka, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka je v kategorii fikce. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Popelka hledat i v jiných kategoriích (než fikce).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?