Kdo je to?
Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Karl Marx?

Kdo to byl Karl Marx? Stručný životopis

Karl Marx, celým jménem Karl Heinrich Marx, je znám především jako německý filozof, publicista, tvůrce teorií socializmu, komunizmu a dělnického hnutí. Byl také kritikem klasického pojetí ekonomie. Jeho spolupracovníkem byl Friedrich Engels, společně se věnovali ekonomickým zákonitostem, které mají vliv na materialistické pojetí dějin. Z jeho názorů vycházela řada dalších levicově orientovaných směrů.
Karl Marx je autorem mnoha děl, k nejvýznamnějším patří Kapitál nebo Komunistický manifest.Kdo byl Karl Marx? Životopis Karl Marx, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Zaujala vás biografie osobnosti Karl Marx? Potom se podělte s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Karl Marx

Národnost: německá
Datum narození: 5. května 1818
Místo narození: Trevír
Datum úmrtí: 14. března 1883

Víte, co je to Sladěnka? Znáte pojem Egoismus? Vzpomněli byste si na význam slova Server? Pamatujete si definici pojmu Disponibilní zůstatek?

Klíčová slova: popis, význam slova, co je to Karl Marx?, přesný výraz, vysvětlení, etymologie, slovo, popis, wiki, definice, význam pojmu, filozofie, heslo, co znamená, kdo je Karl Marx?

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Karl Marx? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karl Marx? Kdo to byl Karl Marx? Kdy se narodil Karl Marx? Kde se narodil Karl Marx? Kdy zemřel Karl Marx? Karl Marx se nachází v kategorii filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karl Marx dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karl Marx i v jiné kategorii než je filozofie.