Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Líbí se vám definice kdo je to Osvícenec? Pak se podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Bedekr? Znáte pojem Čpavek? Vzpomněli byste si na význam slova Alibismus? Pamatujete si definici pojmu Edge?

Klíčová slova: slovo, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, popis, co je to Osvícenec?, kdo to je, heslo, význam slova, popis, význam pojmu, pojem, původ slova, kdo je Osvícenec?, co znamená

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Osvícenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec je v sekci filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Osvícenec i v jiné sekci než v filozofie.