Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Osvícenec s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Bedekr? Znáte pojem Čpavek? Vzpomněli byste si na význam slova Alibismus? Pamatujete si definici pojmu Edge?

Klíčová slova: informace, kdo je Osvícenec?, přesný výraz, filozofie, synonymum, pojem, popis, definice, co znamená, etymologie, přesný význam, kdo to je, formulace, význam, význam slova

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Osvícenec, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec se nachází v sekci filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než filozofie.