Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Definici slova Utilitarista můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Duté vlákno? Pamatujete si definici pojmu Pohanka? Vzpomněli byste si na význam slova Noetika? Vzpomněli byste si na význam slova GMO?

Klíčová slova: wiki, význam, kdo je Utilitarista?, Utilitarista, přesný význam, popis, pojem, informace, definice, původ slova, kdo to je, význam pojmu, popis, filozofie, synonymum

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Utilitarista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista se nachází v sekci filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, termín řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Utilitarista hledat i v jiných kategoriích (než filozofie).