Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Definici slova Utilitarista můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Freeware? Znáte pojem Dharma? Vzpomněli byste si na význam slova Histologie? Pamatujete si definici pojmu Pendepon?

Klíčová slova: co je to Utilitarista?, heslo, wiki, informace, pojem, původ slova, Utilitarista, přesný význam, popis, přesný výraz, popis, kdo je Utilitarista?, filozofie, termín, kdo to je

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Utilitarista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista se nachází v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Utilitarista i v jiné sekci než je kategorie filozofie.