Kdo je to?
Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Kdo je to Utilitarista?

Jaký je význam slova Utilitarista? Co to znamená?

Utilitarista je přívrženec filozofie a etiky, které poměřují jednání člověka mírou hledání užitku, blaha a prospěchu a současně omezujícího bolesti a utrpení. Lidské jednání se hodnotí podle jeho výsledků.
Zakladatelem utilitarizmu byl filozof a znalec teorie práva Jeremy Bentham. Utilitarista se odkazuje na epikurejství, historický materializmus, osvícenství a empirizmus. Tato filozofie se nejsilněji šířila v anglicky mluvících zemích.Kdo je to, byl Utilitarista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Utilitarista? Lidé, filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Utilitarista? se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Freeware? Znáte pojem Dharma? Vzpomněli byste si na význam slova Histologie? Pamatujete si definici pojmu Pendepon?

Klíčová slova: heslo, slovo, význam, kdo je Utilitarista?, popis, Utilitarista, etymologie, wiki, význam slova, vysvětlení, filozofie, co znamená, informace, definice, přesný význam

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Utilitarista, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Utilitarista? Kdo to byl Utilitarista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Utilitarista? Definice pojmu Utilitarista je v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie).