Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Poberta? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu FPS? Víte, co je to ŠVP? Vzpomněli byste si na význam slova Podstatné jméno? Pamatujete si definici pojmu Daňový rezident?

Klíčová slova: význam slova, co znamená, vysvětlení, formulace, informace, heslo, kdo je Poberta?, kdo to je, slovo, definice, popis, pojem, význam pojmu, wiki, etymologie

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poberta

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta je v kategorii hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poberta v jiné sekci než hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.