Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Poberta? s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Malvice? Znáte pojem Třtinový cukr? Vzpomněli byste si na význam slova Čapí hnízdo? Pamatujete si definici pojmu MRSA?

Klíčová slova: wiki, pojem, definice, informace, co znamená, popis, kdo to je, Poberta, hanlivé, termín, význam, popis, etymologie, přesný výraz, přesný význam

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Poberta, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta je v kategorii hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Poberta i v jiné sekci než v hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.