Kdo je to?
Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Kdo je to Poberta?

Jaký je význam slova Poberta? Co to znamená?

Poberta byl původně sobecký člověk, který chce pro sebe vždy získat největší podíl, nyní se užívá více ve významu zloděj, převážně kapesní zloděj či pachatel drobných krádeží. V Čechách se říkalo poberta donu Martinovi doef Huerta, který byl v době třicetileté války císařským generálem.
Za zásluhy získal kromě jiného hrad Velhartice, který si zvolil za své sídlo a postavil zde nový palác, kde usídlil svou milenku a uložil veškerý majetek, který naloupil.Kdo je to, byl Poberta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poberta? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Poberta se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Malvice? Znáte pojem Třtinový cukr? Vzpomněli byste si na význam slova Čapí hnízdo? Pamatujete si definici pojmu MRSA?

Klíčová slova: wiki, význam slova, formulace, kdo je Poberta?, hanlivé, pojem, informace, definice, co je to Poberta?, význam pojmu, popis, přesný význam, slovo, popis, původ slova

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Poberta

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Poberta? Kdo to byl Poberta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poberta? Definice pojmu Poberta je v kategorii hanlivé. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Poberta hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.