Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Werich?

Kdo to byl Jan Werich? Stručný životopis

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Werich s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Víte, co je to Outlook? Znáte pojem Těžká voda? Vzpomněli byste si na význam slova DPH? Pamatujete si definici pojmu Skript?

Klíčová slova: kdo je Jan Werich?, heslo, popis, termín, synonymum, přesný význam, význam slova, co znamená, informace, pojem, herectví, přesný výraz, význam, wiki, formulace

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Werich

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Werich? Kdo to byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Werich např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.