Kdo je to?
Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jan Werich?

Kdo to byl Jan Werich? Stručný životopis

Jan Werich Je legendou českého divadla, byl také významným hercem a spisovatelem. Jeho všestranné nadání ho přivedlo do dvojice s Jiřím Voskovcem. Žurnalistická spolupráce přerostla v práci divadelní, když spolu založili Osvobozené divadlo. Ve svých hrách vystupovali jako dvojice klaunů a vtipným a originálním způsobem reagovali na společenskou i politickou situaci. Tak vznikly třeba hry Balada z hadrů, Kat a blázen, Osel a stín, Golem a nespočet dalších.
Spolu si zahráli i ve filmech, v dalších hrál Jan Werich již sám - – Císařův pekař a pekařův císař, Byl jednou jeden král a jiné. Pro děti napsal knihu pohádek Fimfárum.Kdo byl Jan Werich? Životopis Jan Werich, slavní lidé, osobnosti z herectví

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Werich s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Jan Werich

Národnost: česká
Datum narození: 6.2.1905
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 31.10.1980

Pamatujete si definici pojmu Hřích? Znáte pojem Campari? Vzpomněli byste si na význam slova Durální vak? Víte, co je to PSČ?

Klíčová slova: slovo, popis, kdo je Jan Werich?, přesný význam, informace, formulace, definice, vysvětlení, termín, význam pojmu, Jan Werich, pojem, herectví, přesný výraz, původ slova

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Werich

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Werich? Kdo to byl Jan Werich? Kdy se narodil Jan Werich? Kde se narodil Jan Werich? Kdy zemřel Jan Werich? Jan Werich se nachází v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Werich např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Werich i v jiné kategorii než je herectví.