Kdo je to?
Kdo je to, byl Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Eunuch? Lidé, historie

Kdo je to Eunuch?

Co znamená a jaký je význam slova Eunuch?

Eunuch čili strážce lože je pojmenování muže se speciálními úkoly. Takový muž buď podstoupil kastraci, nebo byl impotentní. Kastrace se často prováděla v nízkém věku a eunuch pak zastával funkci na dvoře vládce, mohl být pěvcem či úředníkem, ovšem nejčastěji bývají tímto pojmem označováni strážci a sluhové v harémech.
Vzhledem k tomu, že tito muži neměli vlastní rodiny a slíbili věrnost výhradně vládci, byli považováni za důvěryhodné a mohli získat poměrně vekou moc. Eunuchové se vyskytovali již ve starověku.Kdo je to, byl Eunuch? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Eunuch? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Eunuch s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Determinant? Znáte pojem Laryngitida? Vzpomněli byste si na význam slova Konvektomat? Pamatujete si definici pojmu Dualita?

Klíčová slova: význam slova, termín, etymologie, původ slova, definice, synonymum, kdo to je, historie, vysvětlení, co je to Eunuch?, význam, slovo, popis, pojem, Eunuch

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Eunuch

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Eunuch? Kdo to byl Eunuch? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Eunuch? Definice pojmu Eunuch je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Eunuch i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?