Kdo je to?
Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Kdo je to Legionář?

Jaký je význam slova Legionář? Co to znamená?

Legionář byl starověkým římským vojákem. Byl příslušníkem vojenského útvaru, legie. Legionářem se mohl stát pouze občan Říma, který nebyl starší než 45 let a musel počítat se službou na 25 let. Dříve byli vojáci povoláni pouze v případě válečných tažení. Legionář musel zvládat více zbraní a po dobu pochodu nést celou výstroj. Tu tvořila zbroj, helmice, štít, dýka, oštěpy a krátký meč. Jako obuv se používaly mohutné sandály, v zavazadle muselo být kompletní zabezpečení – doplňková výstroj, voda a jídlo.
Výcvik legionáře byl náročný, jeho základem byla disciplína, takže jakékoli provinění bylo přísně potrestáno. Neustále se cvičil boj se zbraněmi, trénovaly se dlouhé pochody. V posledních pěti letech služby mohl mít legionář určité úlevy.Kdo je to, byl Legionář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Legionář? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Legionář? se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Sousloví? Znáte pojem Zálohová faktura? Vzpomněli byste si na význam slova Leasing? Pamatujete si definici pojmu Algoritmus?

Klíčová slova: definice, formulace, kdo to je, význam slova, význam, Legionář, pojem, synonymum, popis, původ slova, popis, informace, co je to Legionář?, historie, co znamená

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Legionář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Legionář? Kdo to byl Legionář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Legionář? Definice pojmu Legionář je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Legionář i jinde než v sekci než v historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?