Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Nevolník? se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Twitter? Znáte pojem Word? Vzpomněli byste si na význam slova Estrogen? Pamatujete si definici pojmu Movitá věc?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, pojem, termín, slovo, wiki, význam, informace, historie, kdo je Nevolník?, formulace, heslo, Nevolník, etymologie, co znamená

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nevolník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.