Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nunvář s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to QOS? Znáte pojem Imatrikulace? Vzpomněli byste si na význam slova Watt? Pamatujete si definici pojmu Mandát?

Klíčová slova: slovo, synonymum, informace, wiki, popis, termín, význam pojmu, přesný význam, význam slova, kdo to je, heslo, historie, původ slova, definice, etymologie

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nunvář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář patří do sekce historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Nunvář i v jiné sekci než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.