Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Definici slova Nunvář můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to QOS? Znáte pojem Imatrikulace? Vzpomněli byste si na význam slova Watt? Pamatujete si definici pojmu Mandát?

Klíčová slova: co znamená, formulace, původ slova, informace, význam, slovo, historie, definice, kdo to je, význam pojmu, Nunvář, význam slova, kdo je Nunvář?, synonymum, etymologie

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Nunvář, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář se nachází v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.