Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nunvář sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Karité? Pamatujete si definici pojmu Onkologie? Znáte pojem Herbář? Vzpomněli byste si na význam slova Grotta?

Klíčová slova: přesný význam, význam, vysvětlení, termín, informace, Nunvář, kdo je Nunvář?, co je to Nunvář?, popis, původ slova, historie, definice, synonymum, slovo, formulace

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Nunvář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.