Kdo je to?
Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Kdo je to Vozataj?

Co znamená a jaký je význam slova Vozataj?

Vozataj je označení pro osobu, která řídí sportovní nebo válečný povoz. Vozataj stojí v přední části vozu na rámu se stupačkou nebo sedí na kozlíku a povoz řídí. Jedná se o starší nebo knižní výraz, jinak také vozotaj. V minulosti byli populární vozatajové, kteří řídili závodní dvojspřeží, a také ti, kdo perfektně ovládali řízení lehkých i těžkých válečných vozů.
I v současnosti mezi sebou vozatajové soutěží, bývají však nesprávně označováni jako vozatajci nebo kočí. V soutěžích pak předvádějí, jak ovládají koňský zápřah, jak zvládají otočky i v malém prostoru, couvání ze slepých uliček a podobně. Vozataj někdy bývá zaměňován za vozku, toto označení má však širší význam.Kdo je to, byl Vozataj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vozataj? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Vozataj? s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Pedig? Víte, co je to Karma? Pamatujete si definici pojmu Datum splatnosti? Pamatujete si definici pojmu Pasivní dům?

Klíčová slova: přesný význam, popis, slovo, přesný výraz, pojem, původ slova, definice, heslo, etymologie, význam slova, co znamená, informace, termín, význam, vysvětlení

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Vozataj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Vozataj? Kdo to byl Vozataj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vozataj? Definice pojmu Vozataj je v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Vozataj hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.