Kdo je to?
Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Kdo je to Zbojník?

Co znamená a jaký je význam slova Zbojník?

Zbojník je termín používaný především pro označení lupičů a loupežníků používaný v 16. - 18. století na Moravě a Slovensku.
Nejznámějším zbojníkem byl Juraj Jánošík, který dle pověstí "bohatým bral a chudým dával". Podobný mýtus o "ušlechtilém zločinci" nalezneme po celém světě. Známá je např. anglická legenda o Robinu Hoodovi.Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zbojník sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Džem? Pamatujete si definici pojmu Sfinga? Znáte pojem Umakart? Vzpomněli byste si na význam slova OMG?

Klíčová slova: význam pojmu, Zbojník, slovo, co je to Zbojník?, kdo to je, popis, formulace, definice, wiki, co znamená, pojem, kdo je Zbojník?, informace, termín, popis

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Zbojník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Zbojník? Kdo to byl Zbojník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zbojník? Definice pojmu Zbojník se nachází v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).