Kdo je to?
Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Gustav Mahler?

Kdo to byl Gustav Mahler? Stručný životopis

Gustav Mahler byl významný hudební skladatel a světově proslulý dirigent. Patřil k nejvýznamnějším skladatelům klasické hudby Rakousko – Uherska. Jeho tvorba byla inspirována také lidovou a židovskou hudbou.
Již v mládí začal pracovat jako dirigent, působil ve významných evropských městech a stal se ředitelem Vídeňské státní opery a šéfdirigentem Vídeňské filharmonie. Později se Gustav Mahler stal hlavním dirigentem newyorské Metropolitní opery.Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, slavní lidé, osobnosti z hudba

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Gustav Mahler? s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Gustav Mahler

Národnost: česká
Datum narození: 7. července 1860
Místo narození: Kaliště
Datum úmrtí: 18. května 1911

Znáte pojem Liturgie? Víte, co je to Swag? Víte, co je to Sekulární? Pamatujete si definici pojmu Kamenec?

Klíčová slova: synonymum, význam, význam pojmu, Gustav Mahler, etymologie, heslo, termín, přesný význam, původ slova, formulace, vysvětlení, pojem, kdo je Gustav Mahler?, význam slova, slovo

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Gustav Mahler?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Gustav Mahler? Kdo to byl Gustav Mahler? Kdy se narodil Gustav Mahler? Kde se narodil Gustav Mahler? Kdy zemřel Gustav Mahler? Gustav Mahler je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Gustav Mahler řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustav Mahler i v jiné kategorii než je hudba.