Kdo je to?
Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Gustav Mahler?

Kdo to byl Gustav Mahler? Stručný životopis

Gustav Mahler byl významný hudební skladatel a světově proslulý dirigent. Patřil k nejvýznamnějším skladatelům klasické hudby Rakousko – Uherska. Jeho tvorba byla inspirována také lidovou a židovskou hudbou.
Již v mládí začal pracovat jako dirigent, působil ve významných evropských městech a stal se ředitelem Vídeňské státní opery a šéfdirigentem Vídeňské filharmonie. Později se Gustav Mahler stal hlavním dirigentem newyorské Metropolitní opery.Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, slavní lidé, osobnosti z hudba

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gustav Mahler s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Gustav Mahler

Národnost: česká
Datum narození: 7. července 1860
Místo narození: Kaliště
Datum úmrtí: 18. května 1911

Znáte pojem Liturgie? Znáte pojem Pilíř? Víte, co je to Sekulární? Víte, co je to Chemoterapie?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, etymologie, kdo to je, popis, formulace, definice, původ slova, slovo, význam, co je to Gustav Mahler?, synonymum, význam pojmu, pojem, termín

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gustav Mahler

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gustav Mahler? Kdo to byl Gustav Mahler? Kdy se narodil Gustav Mahler? Kde se narodil Gustav Mahler? Kdy zemřel Gustav Mahler? Gustav Mahler se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Gustav Mahler dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustav Mahler i v jiné kategorii než je hudba.