Kdo je to?
Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ludwig van Beethoven?

Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Stručný životopis

Ludwig van Beethoven patřil k nejvýznamnějším německým skladatelům klasické hudby. Vytvořil si vlastní hudební styl založený na prvcích klasicismu a otevřel tak cestu romantizmu, novému hudebnímu období.
Za nejpopulárnější díla Ludwiga van Beethovena bývají považovány symfonie, např. Osudová, Devátá a další, mše Missa solemnis, houslové koncerty a klavírní skladby, sonáty i opery (Fidelio aj.).Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ludwig van Beethoven s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Ludwig van Beethoven

Národnost: německá
Datum narození: 16. prosince 1770
Místo narození: Bonn
Datum úmrtí: 26. března 1827

Znáte pojem MLM? Znáte pojem Krevní obraz? Víte, co je to Zelený čtvrtek? Víte, co je to Katarze?

Klíčová slova: termín, etymologie, význam, přesný výraz, popis, význam pojmu, slovo, význam slova, kdo to je, formulace, heslo, hudba, wiki, Ludwig van Beethoven, co znamená

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Ludwig van Beethoven? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Ludwig van Beethoven? Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Kdy se narodil Ludwig van Beethoven? Kde se narodil Ludwig van Beethoven? Kdy zemřel Ludwig van Beethoven? Ludwig van Beethoven se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ludwig van Beethoven dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludwig van Beethoven i v jiné kategorii než je hudba.