Kdo je to?
Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ludwig van Beethoven?

Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Stručný životopis

Ludwig van Beethoven patřil k nejvýznamnějším německým skladatelům klasické hudby. Vytvořil si vlastní hudební styl založený na prvcích klasicismu a otevřel tak cestu romantizmu, novému hudebnímu období.
Za nejpopulárnější díla Ludwiga van Beethovena bývají považovány symfonie, např. Osudová, Devátá a další, mše Missa solemnis, houslové koncerty a klavírní skladby, sonáty i opery (Fidelio aj.).Kdo byl Ludwig van Beethoven? Životopis Ludwig van Beethoven, slavní lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Ludwig van Beethoven? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Ludwig van Beethoven

Národnost: německá
Datum narození: 16. prosince 1770
Místo narození: Bonn
Datum úmrtí: 26. března 1827

Víte, co je to Elipsoid? Znáte pojem Garam másala? Vzpomněli byste si na význam slova Přestupek? Pamatujete si definici pojmu Glukopur?

Klíčová slova: význam slova, Ludwig van Beethoven, kdo je Ludwig van Beethoven?, kdo to je, heslo, přesný význam, etymologie, popis, synonymum, přesný výraz, slovo, hudba, co je to Ludwig van Beethoven?, původ slova, význam pojmu

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludwig van Beethoven

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ludwig van Beethoven? Kdo to byl Ludwig van Beethoven? Kdy se narodil Ludwig van Beethoven? Kde se narodil Ludwig van Beethoven? Kdy zemřel Ludwig van Beethoven? Ludwig van Beethoven je v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Ludwig van Beethoven řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludwig van Beethoven i v jiné kategorii než je hudba.