Kdo je to?
Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ondřej Hejma?

Kdo je to Ondřej Hejma? Stručný životopis

Ondřej Hejma je hudební skladatel a zpěvák, působící jako frontman ve skupině Žlutý pes. Je také dopisovatelem Associated Press, tlumočí a vystupuje jako moderátor televizních pořadů. Studoval filologii na FF UK, později pracoval v reklamě, odkud přešel do zpravodajství u agentury AP. Jeho jméno se objevilo i v Cibulkových seznamech spolupracovníků s StB.
Ondřej Hejma je autorem textů mnoha písní, hudební texty píše i pro jiné zpěváky. Podílel se i na libretech českých verzí úspěšných muzikálů. Často vystupuje i v rozhlase a televizi, přispívá i do časopisů.Kdo je to Ondřej Hejma? Životopis Ondřej Hejma, lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Ondřej Hejma s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Ondřej Hejma

Národnost: česká
Datum narození: 3. února 1951
Místo narození: Praha

Pamatujete si definici pojmu Zelený zákal? Vzpomněli byste si na význam slova Elevace? Vzpomněli byste si na význam slova Krédo? Znáte pojem Google disk?

Klíčová slova: pojem, informace, etymologie, formulace, heslo, popis, synonymum, vysvětlení, slovo, význam slova, wiki, co je to Ondřej Hejma?, kdo je Ondřej Hejma?, definice, kdo to je

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Ondřej Hejma? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ondřej Hejma? Kdo to byl Ondřej Hejma? Kdy se narodil Ondřej Hejma? Kde se narodil Ondřej Hejma? Ondřej Hejma je v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Hejma třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Hejma i v jiné kategorii než je hudba.