Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij?

Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Stručný životopis

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Iljič Čajkovskij s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Pamatujete si definici pojmu Oligarchie? Vzpomněli byste si na význam slova Úvěr? Vzpomněli byste si na význam slova EBD? Znáte pojem Jasmínová rýže?

Klíčová slova: Petr Iljič Čajkovskij, kdo je Petr Iljič Čajkovskij?, pojem, synonymum, vysvětlení, popis, slovo, informace, význam pojmu, původ slova, význam slova, formulace, přesný výraz, co je to Petr Iljič Čajkovskij?, heslo

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Petr Iljič Čajkovskij?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij? Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.