Kdo je to?
Kdo byl Ray Charles? Životopis Ray Charles, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ray Charles?

Kdo to byl Ray Charles? Stručný životopis

Ray Charles byl proslulý americký umělec – zpěvák, saxofonista, klarinetista, pianista i skladatel. Do hudby se zamiloval již v dětství. V sedmi letech úplně oslepl. Přesto začal hrát s kapelou i samostatně vystupovat. Prošel si i obdobím, kdy propadl drogám.
Větší úspěchy se dostavily, když začal tvořit svůj vlastní styl, spojovat gospelovou hudbu a soul – např. písně Haleluja, Marry Ann a jiné. Později je již vliv drog zřetelný a spletitý je i Ray Charlesův rodinný život. Hudebník umírá na těžké onemocnění jater.Kdo byl Ray Charles? Životopis Ray Charles, slavní lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Ray Charles? Pak se podělte s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Ray Charles

Národnost: USA
Datum narození: 23. 9. 1930
Místo narození: Albany
Datum úmrtí: 10. 6. 2004

Vzpomněli byste si na význam slova Histamin? Víte, co je to Jestřábí oko? Znáte pojem Elaborát? Pamatujete si definici pojmu Software?

Klíčová slova: wiki, co je to Ray Charles?, popis, pojem, co znamená, význam pojmu, heslo, přesný význam, synonymum, popis, vysvětlení, termín, slovo, kdo to je, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Ray Charles? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ray Charles? Kdo to byl Ray Charles? Kdy se narodil Ray Charles? Kde se narodil Ray Charles? Kdy zemřel Ray Charles? Ray Charles je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ray Charles kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ray Charles i v jiné kategorii než je hudba.