Kdo je to?
Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Richard Wagner?

Kdo to byl Richard Wagner? Stručný životopis

Richard Wagner patřil k významným německým hudebním komponistům, byl jedním z nejznámějších představitelů romantizmu v hudbě. Proslavil se především operami, k nejznámějším patří Bludný Holanďan, Tannhäuser, Tristan a Isolda, Prsten Niebelungův a další.
Richard Wagner prožil velkou část života v jiných zemích – Francii, Lotyšsku, Itálii, Rakousku. Navštívil i české lázně, nejdéle pak pobýval ve Švýcarsku. Skladatel byl stoupencem protižidovských názorů, proto bylo jeho dílo zneužito nacisty.Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, slavní lidé, osobnosti z hudba

Popis osobnosti Richard Wagner můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Richard Wagner

Národnost: německá
Datum narození: 22. května 1813
Místo narození: Lipsko
Datum úmrtí: 13. února 1883

Víte, co je to Čtyřstěn? Znáte pojem No frost? Vzpomněli byste si na význam slova Přečin? Pamatujete si definici pojmu Galaretka?

Klíčová slova: přesný význam, co je to Richard Wagner?, pojem, kdo to je, formulace, přesný výraz, popis, etymologie, hudba, kdo je Richard Wagner?, význam slova, co znamená, definice, wiki, vysvětlení

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Richard Wagner? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Richard Wagner? Kdo to byl Richard Wagner? Kdy se narodil Richard Wagner? Kde se narodil Richard Wagner? Kdy zemřel Richard Wagner? Richard Wagner se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Richard Wagner dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Wagner i v jiné kategorii než je hudba.