Kdo je to?
Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Tento text (Zlatý slavík) můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Protektor? Znáte pojem Elipsoid? Vzpomněli byste si na význam slova Gestační váček? Pamatujete si definici pojmu Antispyware?

Klíčová slova: informace, synonymum, formulace, definice, Zlatý slavík, pojem, význam pojmu, kdo to je, heslo, význam slova, popis, co znamená, popis, kdo je Zlatý slavík?, význam

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Zlatý slavík, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Zlatý slavík? Kdo to byl Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Zlatý slavík hledat i v jiných kategoriích (než hudba).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.