Kdo je to?
Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Líbí se vám definice kdo je to Zlatý slavík? Pak se podělte se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Protektor? Znáte pojem Elipsoid? Vzpomněli byste si na význam slova Gestační váček? Pamatujete si definici pojmu Antispyware?

Klíčová slova: termín, kdo to je, popis, původ slova, význam pojmu, přesný výraz, informace, synonymum, wiki, heslo, popis, slovo, Zlatý slavík, vysvětlení, co je to Zlatý slavík?

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Zlatý slavík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zlatý slavík? Kdo to byl Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík je v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Zlatý slavík i v jiné sekci než v hudba.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.