Kdo je to?
Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Co znamená a jaký je význam slova Adamita?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Adamita sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Garant? Pamatujete si definici pojmu Křišťál? Pamatujete si definici pojmu Islamismus? Vzpomněli byste si na význam slova Exhibice?

Klíčová slova: kdo je Adamita?, význam, popis, etymologie, formulace, původ slova, přesný výraz, kdo to je, pojem, vysvětlení, definice, význam pojmu, co znamená, termín, co je to Adamita?

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Adamita

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Adamita? Kdo to byl Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita patří do sekce křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.