Kdo je to?
Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Co znamená a jaký je význam slova Adamita?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Adamita? s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Demagogie? Znáte pojem Datová schránka? Vzpomněli byste si na význam slova Campari? Pamatujete si definici pojmu Lýko?

Klíčová slova: význam pojmu, informace, původ slova, kdo je Adamita?, pojem, Adamita, popis, formulace, synonymum, wiki, termín, vysvětlení, co znamená, slovo, význam

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Adamita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Adamita? Kdo to byl Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita je v sekci křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Adamita hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.