Kdo je to?
Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Kdo je to Páter?

Co znamená a jaký je význam slova Páter?

Páter je slovo lidového původu, používalo se pro pojmenování římskokatolických kněží. Pater je latinsky otec, použití tohoto označení pro kněze vycházelo ze slov modliteb a z náplně kněžského povolání, kdy kněz by měl být svým věřícím duchovním otcem a často je tak věřícími nazýván, může také před jménem užívat zkratku P.
Páter je tedy člověk, který se stará o svou náboženskou obec, vykonává obřady a je oprávněn sloužit svátostmi nebo přinášet oběti. Na toto povolání se musí velmi důkladně připravovat, získat vzdělání a posléze zvláštní pověření k výkonu činnosti. Musí být vysvěcen a dodržovat stanovený způsob života, například celibát. Na povolání pátera se připravuje v kněžském semináři, předtím ještě musí absolvovat zkušební dobu, kdy prokazuje, že jeho zájem je trvalý a že své rozhodnutí nezmění.Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Páter s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mumio? Znáte pojem Obrtlík? Vzpomněli byste si na význam slova Echogenita? Pamatujete si definici pojmu Server?

Klíčová slova: informace, popis, význam, kdo to je, co je to Páter?, význam pojmu, definice, slovo, pojem, původ slova, křesťanství, vysvětlení, přesný význam, co znamená, popis

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Páter, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Páter? Kdo to byl Páter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Páter? Definice pojmu Páter se nachází v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat pojem, text, definici, dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie křesťanství.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.