Kdo je to?
Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Kdo je to Páter?

Co znamená a jaký je význam slova Páter?

Páter je slovo lidového původu, používalo se pro pojmenování římskokatolických kněží. Pater je latinsky otec, použití tohoto označení pro kněze vycházelo ze slov modliteb a z náplně kněžského povolání, kdy kněz by měl být svým věřícím duchovním otcem a často je tak věřícími nazýván, může také před jménem užívat zkratku P.
Páter je tedy člověk, který se stará o svou náboženskou obec, vykonává obřady a je oprávněn sloužit svátostmi nebo přinášet oběti. Na toto povolání se musí velmi důkladně připravovat, získat vzdělání a posléze zvláštní pověření k výkonu činnosti. Musí být vysvěcen a dodržovat stanovený způsob života, například celibát. Na povolání pátera se připravuje v kněžském semináři, předtím ještě musí absolvovat zkušební dobu, kdy prokazuje, že jeho zájem je trvalý a že své rozhodnutí nezmění.Kdo je to, byl Páter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Páter? Lidé, křesťanství

Definici slova Páter můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mumio? Znáte pojem Obrtlík? Vzpomněli byste si na význam slova Echogenita? Pamatujete si definici pojmu Server?

Klíčová slova: etymologie, křesťanství, vysvětlení, přesný význam, popis, popis, co je to Páter?, přesný výraz, Páter, informace, wiki, heslo, termín, původ slova, kdo to je

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Páter? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Páter? Kdo to byl Páter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Páter? Definice pojmu Páter se nachází v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat pojem, text, definici, dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.