Kdo je to?
Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Světlonoš?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Světlonoš? Pak se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Konfigurace? Znáte pojem Antivirus? Vzpomněli byste si na význam slova Carving? Pamatujete si definici pojmu Mobbing?

Klíčová slova: informace, význam pojmu, definice, vysvětlení, význam slova, formulace, popis, heslo, etymologie, pojem, kdo je Světlonoš?, co znamená, Světlonoš, význam, wiki

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Světlonoš, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Světlonoš? Kdo to byl Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Světlonoš hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.