Kdo je to?
Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světlonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Světlonoš?

Světlonoš je označení pro osobu, která nositelem nějakého světla. To může pocházet z různého zdroje. Jako světlonoši byli označování například ministranti, kteří nosili při církevních obřadech a bohoslužbách zažehnuté svíce. Pro ně se používalo i pojmenování ceroferáři. V průvodech chodil světlonoš vedle toho, kdo nesl kříž.
Světlonoš v křesťanském náboženství je jedním ze zavržených andělů, jinak nazývaný také Lucifer (lux ferre znamená v latině nést světlo). Může se také jednat o jitřenku, planetu Venuši, která byla ve starověkém Římě nazývána právě Lucifer. Nový zákon označuje jako světlonoše – jitřní hvězdu také Ježíše Krista. V pohádkách se setkáváme s Luciferem jako vládcem pekla.Kdo je to, byl Světlonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světlonoš? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Světlonoš s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Konfigurace? Znáte pojem Antivirus? Vzpomněli byste si na význam slova Carving? Pamatujete si definici pojmu Mobbing?

Klíčová slova: co je to Světlonoš?, popis, kdo to je, Světlonoš, heslo, vysvětlení, křesťanství, popis, informace, etymologie, slovo, pojem, význam slova, přesný výraz, termín

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Světlonoš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Světlonoš? Kdo to byl Světlonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světlonoš? Definice pojmu Světlonoš patří do sekce křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.