Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bivoj s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Pacht? Znáte pojem Vinylová podlaha? Vzpomněli byste si na význam slova Absolutorium? Víte, co je to Cephalea?

Klíčová slova: pojem, co je to Bivoj?, co znamená, přesný výraz, formulace, wiki, popis, vysvětlení, význam slova, slovo, kdo je Bivoj?, význam pojmu, přesný význam, etymologie, Bivoj

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bivoj

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj patří do sekce mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít pojem, text, definici, třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.