Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bivoj sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Pohledávka? Znáte pojem Anekdota? Vzpomněli byste si na význam slova UNESCO? Pamatujete si definici pojmu Černý kašel?

Klíčová slova: etymologie, vysvětlení, Bivoj, mytologie, popis, kdo to je, termín, formulace, co je to Bivoj?, slovo, synonymum, co znamená, pojem, význam pojmu, wiki

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bivoj

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj patří do sekce mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bivoj i jinde než v sekci než v mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.