Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Tento text (Bivoj) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Pohledávka? Znáte pojem Anekdota? Vzpomněli byste si na význam slova UNESCO? Pamatujete si definici pojmu Černý kašel?

Klíčová slova: popis, původ slova, kdo je Bivoj?, popis, slovo, význam, Bivoj, wiki, význam pojmu, definice, co znamená, mytologie, termín, synonymum, kdo to je

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Bivoj, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.