Kdo je to?
Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Kdo je to Bivoj?

Jaký je význam slova Bivoj? Co to znamená?

Bivoj je proslulý silák českých bájí. Proslavil se chycením divokého kance, který sužoval své okolí. Kance si naložil na záda a přinesl ho na hrad Libušín. Zde se zamiloval do Krokovy dcery Kazi a za svůj hrdinský čin získal její ruku.
Pozměněnou pověst s jiným hrdinou lze nalézt v Dalimilově kronice. Bivoje ve svém díle Kronika česká zmiňuje až Václav Hájek z Libočan, který děj umisťuje i do určitého období – doby vlády Libuše.Kdo je to, byl Bivoj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bivoj? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Bivoj? Pak se podělte s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Pohledávka? Znáte pojem Anekdota? Vzpomněli byste si na význam slova UNESCO? Pamatujete si definici pojmu Černý kašel?

Klíčová slova: heslo, kdo je Bivoj?, synonymum, Bivoj, definice, význam, mytologie, přesný význam, slovo, vysvětlení, termín, kdo to je, pojem, wiki, význam pojmu

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Bivoj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Bivoj? Kdo to byl Bivoj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bivoj? Definice pojmu Bivoj je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.