Kdo je to?
Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Co znamená a jaký je význam slova Chiméra?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chiméra sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Restituce? Pamatujete si definici pojmu PSČ? Pamatujete si definici pojmu Stud? Vzpomněli byste si na význam slova Svěřenecký fond?

Klíčová slova: vysvětlení, význam, kdo to je, formulace, synonymum, význam slova, co znamená, přesný význam, slovo, mytologie, co je to Chiméra?, kdo je Chiméra?, pojem, přesný výraz, původ slova

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chiméra

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Chiméra? Kdo to byl Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra patří do sekce mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.