Kdo je to?
Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Co znamená a jaký je význam slova Chiméra?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Chiméra s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Restituce? Vzpomněli byste si na význam slova Zdymadlo? Pamatujete si definici pojmu Stud? Znáte pojem Insolvence?

Klíčová slova: pojem, synonymum, co znamená, vysvětlení, etymologie, Chiméra, kdo to je, přesný význam, termín, informace, kdo je Chiméra?, definice, slovo, mytologie, popis

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Chiméra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Chiméra? Kdo to byl Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra je v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.