Kdo je to?
Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Co znamená a jaký je význam slova Chiméra?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Chiméra? Potom se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Elegie? Znáte pojem Adorace? Vzpomněli byste si na význam slova Dual core? Pamatujete si definici pojmu Cysta?

Klíčová slova: kdo je Chiméra?, význam slova, vysvětlení, etymologie, popis, formulace, slovo, popis, definice, mytologie, heslo, přesný význam, původ slova, pojem, význam pojmu

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Chiméra, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Chiméra? Kdo to byl Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra se nachází v sekci mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Chiméra hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.