Kdo je to?
Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Kdo je to Chiméra?

Co znamená a jaký je význam slova Chiméra?

1. Chiméra byla fantastická příšera z antické mytologie. Její tělo se skládalo z částí těl lva, hada, divoké kozy a draka. Navíc měla tři hlavy a schopnost chrlit oheň. Tu využívala při plnění svého úkolu, a to byla stráž u vchodu do podsvětí. Chiméra dopadla neslavně, zabil ji několika šípy hrdina Bellerofontés, který si k tomu účelu osedlal bájného létajícího koně Pégasa.
2. V biologii se jako chimérismus označuje stav, kdy jsou v organismu dvě buněčné populace, každá od jiného jedince. Tyto populace se mohou lišit geneticky nebo pohlavím. Taková bytost se nazývá chiméra.
3. Slovo chiméra se běžně používá v přeneseném smyslu, kdy znamená nějaký přelud nebo klamnou představu.Kdo je to, byl Chiméra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chiméra? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Chiméra? s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Elegie? Znáte pojem Adorace? Vzpomněli byste si na význam slova Dual core? Pamatujete si definici pojmu Cysta?

Klíčová slova: definice, popis, přesný význam, význam slova, popis, heslo, synonymum, termín, co znamená, informace, pojem, etymologie, význam pojmu, Chiméra, vysvětlení

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Chiméra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Chiméra? Kdo to byl Chiméra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chiméra? Definice pojmu Chiméra je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Chiméra i v jiné sekci než v mytologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.