Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Definici slova Golem můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to PPL? Znáte pojem Antikoncepce? Vzpomněli byste si na význam slova Úvaha? Pamatujete si definici pojmu Citace?

Klíčová slova: co je to Golem?, původ slova, kdo to je, etymologie, význam pojmu, informace, co znamená, termín, popis, význam slova, heslo, synonymum, popis, význam, pojem

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Golem

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem patří do sekce mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.