Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Golem? s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to PPL? Znáte pojem Antikoncepce? Vzpomněli byste si na význam slova Úvaha? Pamatujete si definici pojmu Citace?

Klíčová slova: heslo, definice, popis, mytologie, synonymum, pojem, význam pojmu, Golem, co znamená, co je to Golem?, informace, původ slova, kdo je Golem?, význam, kdo to je

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Golem? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.