Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Golem? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Pokora? Víte, co je to Umělý kámen? Pamatujete si definici pojmu Polyp? Pamatujete si definici pojmu Crossfit?

Klíčová slova: význam slova, mytologie, význam, heslo, kdo je Golem?, co znamená, synonymum, přesný význam, popis, pojem, slovo, termín, původ slova, vysvětlení, formulace

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Golem, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem je v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Golem i jinde než v sekci než v mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.