Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Golem sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Pokora? Pamatujete si definici pojmu Vlastenectví? Pamatujete si definici pojmu Polyp? Vzpomněli byste si na význam slova Genofond?

Klíčová slova: význam, synonymum, popis, definice, kdo to je, význam slova, slovo, vysvětlení, popis, přesný výraz, Golem, přesný význam, etymologie, co je to Golem?, co znamená

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Golem

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem patří do sekce mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Golem hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.