Kdo je to?
Kdo je to, byl Kněžna Libuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněžna Libuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Kněžna Libuše?

Co znamená a jaký je význam slova Kněžna Libuše?

Kněžna Libuše je bájná postava. Měla být věštkyní, která předpověděla rozkvět Prahy, manželkou Přemysla Oráče (bájného zakladatele přemyslovské dynastie) a dcerou vévody Kroka. Měla dvě sestry - Kazi a Tetu. Její sídlo bylo údajně na Vyšehradě. Pověst poprvé podrobněji zachycuje ve své kronice Kosmas. Do stejného okruhu legend patří pověsti o dívčí válce. Historická existence Libuše nebyla nikdy ani v náznaku potvrzena.Kdo je to, byl Kněžna Libuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněžna Libuše? Lidé, mytologie

Tento text (Kněžna Libuše) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Bulimie? Vzpomněli byste si na význam slova Aretace? Znáte pojem Touha? Znáte pojem Býlí?

Klíčová slova: pojem, kdo je Kněžna Libuše?, vysvětlení, původ slova, význam slova, wiki, popis, mytologie, popis, synonymum, co znamená, přesný výraz, slovo, etymologie, heslo

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kněžna Libuše

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kněžna Libuše? Kdo to byl Kněžna Libuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kněžna Libuše? Definice pojmu Kněžna Libuše je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kněžna Libuše i v jiných kategoriích (než mytologie).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.