Kdo je to?
Kdo je to, byl Lech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Lech? Lidé, mytologie

Kdo je to Lech?

Jaký je význam slova Lech? Co to znamená?

Lech je bájnou postavou českých a polských mýtů. Údajně měl být bratrem Čecha, se kterým přišel společně na dnešní české území. Odtud pak se svými lidmi odešel směrem na východ do dnešního Polska, kde založil město Hnězdno, Krakov a další města.
Lech je mnohem proslulejší v polských lidových pověstech.Kdo je to, byl Lech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Lech? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Lech s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to PSČ? Znáte pojem Apartmán? Vzpomněli byste si na význam slova Ultrabook? Pamatujete si definici pojmu Debetní karta?

Klíčová slova: popis, Lech, pojem, mytologie, vysvětlení, kdo je Lech?, informace, původ slova, etymologie, termín, synonymum, popis, slovo, význam pojmu, kdo to je

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Lech

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Lech? Kdo to byl Lech? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lech? Definice pojmu Lech je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít pojem, definici, text, výraz například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Lech i v jiné sekci než je kategorie mytologie.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.