Kdo je to?
Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Kdo je to Múza?

Jaký je význam slova Múza? Co to znamená?

Múzy byly v antické mytologii sestry. Bylo jich devět, jejich otcem byl nejvyšší bůh Zeus a matkou bohyně paměti Mnémosyné. Múzy byly bohyněmi jednotlivých druhů umění (i dnes se setkáme s označením múzická umění, např. v názvu vysoké školy JAMU). Mezi tyto sestry patřily: Thaleia (patronka komedie), Úrania (astronomie), Erató (milostná poezie), Terpsichoré (tanec), Polyhymnia (sborový zpěv), Kalliopé (epické básnictví), Kleió (dějepisectví), Euterpé (hudba), Melpomené (tragédie).Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Múza? se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Skalár? Znáte pojem Pandemie? Vzpomněli byste si na význam slova Aritmetický průměr? Pamatujete si definici pojmu Atom?

Klíčová slova: wiki, význam slova, definice, etymologie, kdo je Múza?, formulace, vysvětlení, mytologie, přesný výraz, původ slova, heslo, synonymum, slovo, co je to Múza?, Múza

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Múza? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Múza? Kdo to byl Múza? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Múza? Definice pojmu Múza je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Múza hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.