Kdo je to?
Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Kdo je to Múza?

Jaký je význam slova Múza? Co to znamená?

Múzy byly v antické mytologii sestry. Bylo jich devět, jejich otcem byl nejvyšší bůh Zeus a matkou bohyně paměti Mnémosyné. Múzy byly bohyněmi jednotlivých druhů umění (i dnes se setkáme s označením múzická umění, např. v názvu vysoké školy JAMU). Mezi tyto sestry patřily: Thaleia (patronka komedie), Úrania (astronomie), Erató (milostná poezie), Terpsichoré (tanec), Polyhymnia (sborový zpěv), Kalliopé (epické básnictví), Kleió (dějepisectví), Euterpé (hudba), Melpomené (tragédie).Kdo je to, byl Múza? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Múza? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Múza s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Paralaxa? Vzpomněli byste si na význam slova Hic sunt leones? Víte, co je to Kybernetika? Znáte pojem Ischias?

Klíčová slova: synonymum, kdo to je, původ slova, wiki, kdo je Múza?, Múza, formulace, definice, přesný výraz, informace, popis, termín, popis, co znamená, vysvětlení

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Múza? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Múza? Kdo to byl Múza? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Múza? Definice pojmu Múza je v sekci mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Múza hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.