Kdo je to?
Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Kdo je to Ódin?

Co znamená a jaký je význam slova Ódin?

Ódin je jméno nejvyššího boha uctívaného Germány. Je také hlavním bohem severského bájesloví. V Německu byl nazýván Wotanem. Pramenem informací o Ódinovi jsou severské ságy Eddy. Měl být synem obrů Bora a Estly. Je nazývám Otcem všech a všeho, bohem magie, smrti a války.
Ódin má být i patronem poetů, státníků a hlavně bojovníků. Vládne také extázi. Umí měnit podobu, věší a čaruje a vchází do mysli nepřátel, aby je ovládl.Kdo je to, byl Ódin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ódin? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ódin sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to SEPA platba? Pamatujete si definici pojmu Kvetoucí čaj? Pamatujete si definici pojmu Klipart? Vzpomněli byste si na význam slova Próza?

Klíčová slova: význam pojmu, původ slova, definice, termín, pojem, vysvětlení, co znamená, slovo, kdo to je, přesný výraz, mytologie, heslo, popis, význam, kdo je Ódin?

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Ódin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Ódin? Kdo to byl Ódin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ódin? Definice pojmu Ódin se nachází v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ódin i jinde než v sekci než v mytologie.