Kdo je to?
Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Kdo je to Valkýra?

Jaký je význam slova Valkýra? Co to znamená?

Valkýra je ženská bytost ze severských mýtů. V doslovném překladu se jedná o tu, která vybírá ze zabitých. Valkýry se totiž vyskytují na válečných polích, kde vybírají duše padlých bojovníků, kteří si zaslouží přijetí do Valhally. Valkýra je krásná ozbrojená válečnice, sloužící Ódinovi.
Do bitev jezdí na okřídleném koni. Při bitvě řídí průběh boj, chrání válečníky nebo je nechá zemřít. V mírových časech baví válečníky ve Valhalle a obsluhuje je.



Kdo je to, byl Valkýra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valkýra? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Valkýra s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to HTTPs? Znáte pojem Juta? Vzpomněli byste si na význam slova K+M+B? Pamatujete si definici pojmu Pixel?

Klíčová slova: popis, informace, wiki, vysvětlení, co je to Valkýra?, heslo, význam pojmu, etymologie, co znamená, synonymum, formulace, slovo, mytologie, přesný význam, definice

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Valkýra, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Valkýra? Kdo to byl Valkýra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valkýra? Definice pojmu Valkýra se nachází v sekci mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).