Kdo je to?
Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Co znamená a jaký je význam slova Venuše?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Venuše s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Duše? Znáte pojem Salko? Vzpomněli byste si na význam slova Ztracené bednění? Pamatujete si definici pojmu Bit?

Klíčová slova: etymologie, wiki, pojem, vysvětlení, původ slova, co je to Venuše?, synonymum, význam pojmu, popis, co znamená, význam slova, informace, termín, význam, slovo

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Venuše? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Venuše? Kdo to byl Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.