Kdo je to?
Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Kdo je to Venuše?

Co znamená a jaký je význam slova Venuše?

1. Venuše je jiné jméno (z římského období) pro bohyni krásy a lásky, v antickém Řecku nazývanou Afrodíta.
2. Planeta sluneční soustavy, druhá v pořadí od Slunce, pro níž je typická vysoká teplota povrchu. Venuše je nejjasnější hvězdou na obloze a vidět je pouze po setmění a před svítáním, proto se jí někdy říká večernice nebo jitřenka.
3. Slovo venuše může také označovat typ sošek z doby pravěku, nejčastěji z doby kamenné. Tyto sošky dosahovaly velikosti pouze několika centimetrů, byly vyrobeny z hlíny nebo z kosti a znázorňovaly nahou ženu s předimenzovanými druhotnými pohlavními znaky. Zřejmě se jednalo o kult plodnosti nebo možná o ochranné amulety. Jednou z nějznámějších venuší je Věstonická.Kdo je to, byl Venuše? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Venuše? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Venuše sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Duše? Znáte pojem Salko? Vzpomněli byste si na význam slova Ztracené bednění? Pamatujete si definici pojmu Bit?

Klíčová slova: synonymum, slovo, Venuše, kdo je Venuše?, přesný výraz, mytologie, informace, definice, popis, formulace, etymologie, význam, popis, původ slova, kdo to je

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Venuše, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Venuše? Kdo to byl Venuše? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Venuše? Definice pojmu Venuše se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Venuše i jinde než v sekci než v mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.