Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Charón? Potom se podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Koliformní bakterie? Znáte pojem Křest? Vzpomněli byste si na význam slova Chřipka? Pamatujete si definici pojmu Důkaz?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo to je, původ slova, termín, Charón, kdo je Charón?, synonymum, co znamená, náboženství, popis, formulace, pojem, význam slova, význam pojmu, co je to Charón?

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Charón, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón se nachází v sekci náboženství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat pojem, výraz, termín, heslo např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?