Kdo je to?
Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Kdo je to Charón?

Jaký je význam slova Charón? Co to znamená?

Charón je postava z pozdějších řeckých bájí. Zobrazován a popisován je jako obhroublý a nepříjemný vyhublý starý muž, který převáží mrtvé přes řeku Léthé do podsvětí a nikdy zpátky. Za tuto službu pohřbeným zemřelým požadoval peníz, takže Řekové vybavovali své mrtvé mincí,. Tou si měli převoz zaplatit. Za výjimku, kterou učinil Charón u Hérakla, musel strávit celý rok v okovech.
Jinou možností zobrazení je podoba démona ozbrojeného sekyrou, kladivem či veslem. Charón měl být synem boha tmy a bohyně noci. Jeho podobu lze nalézt na náhrobcích a pohřebních nádobách a na pozdějších obrazech z období renesance a baroka. Postava převozníka do říše mrtvých se často objevuje i v literatuře.Kdo je to, byl Charón? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Charón? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Charón sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Botnet? Pamatujete si definici pojmu Proktitida? Víte, co je to Determinant? Vzpomněli byste si na význam slova Autorita?

Klíčová slova: pojem, etymologie, kdo to je, heslo, přesný význam, význam, termín, význam slova, slovo, přesný výraz, Charón, formulace, co je to Charón?, vysvětlení, význam pojmu

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Charón, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Charón? Kdo to byl Charón? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Charón? Definice pojmu Charón se nachází v sekci náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Charón i v jiné sekci než je kategorie náboženství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?