Kdo je to?
Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Imám se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Šestinedělí? Vzpomněli byste si na význam slova Idea? Vzpomněli byste si na význam slova Živáňská pečeně? Znáte pojem Meniskus?

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, náboženství, Imám, definice, informace, přesný význam, původ slova, termín, pojem, co znamená, wiki, vysvětlení, kdo to je, význam

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Imám, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Imám? Kdo to byl Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám je v kategorii náboženství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Imám i v jiné kategorii než je sekce náboženství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?