Kdo je to?
Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Kdo je to Imám?

Jaký je význam slova Imám? Co to znamená?

Imám je v současnosti označení pro muslimského duchovního, odborníka a učitele koránu, původně se jednalo o duchovní titul nebo označení pro arabského vladaře. V názoru na funkci imáma se rozchází sunnitské a šíitské náboženství. Sunnité považují za vůdce náboženské obce proroka, šíité imáma. Za prvního z imámů a proroků byl považován Adam, z dalších nejstarších je uváděn například Abrahám, Noe, Ježíš, Mojžíš či Muhammad. Další následovníci byli pak už pouze imámové.
Proč je potřebný úřad imáma? Představuje autoritu, která řeší výklady písma, vede obci věřících a funguje jako stabilní vůdce. Imám je ke své funkci předurčen, je nejlepším a je také neomylný. Tradičně ho volí Bůh, který imámovi sdělí jméno dalšího vůdce. Nástupce přichází až po smrti předchozího imáma, protože vždy může být pouze jeden.Kdo je to, byl Imám? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Imám? Lidé, náboženství

Definici slova Imám můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Progresivní daň? Znáte pojem MLM? Vzpomněli byste si na význam slova Chirurgie? Pamatujete si definici pojmu Jailbreak?

Klíčová slova: kdo to je, význam pojmu, heslo, původ slova, slovo, wiki, kdo je Imám?, co je to Imám?, termín, informace, přesný význam, popis, náboženství, vysvětlení, formulace

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Imám, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Imám? Kdo to byl Imám? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Imám? Definice pojmu Imám se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?