Kdo je to?
Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Mohamed?

Kdo to byl Mohamed? Stručný životopis

Mohamed je zakladatelem islámu. Byl to politický a náboženský vůdce, který je muslimy považován za proroka. Během svého života začal kázat nové náboženství, čímž se dostal do sporů s bohatými obyvateli Mekky, a proto odešel do Medíny, kde vedl komunitu svých přívrženců a kde také zemřel. Nové náboženství se rychle rozšířilo a už po Mohamedově smrti se rozdělilo na dva proudy (sunnité, šíité) kvůli tomu, koho která skupina považovala za Mohamedova následovníka. Během svého života měl postupně asi 11 manželek a z jeho potomků ho přežila pouze dcera Fatima.Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mohamed s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Mohamed

Národnost: arabská
Datum narození: 22. dubna 571
Místo narození: Mekka
Datum úmrtí: 8. června 632

Víte, co je to Spyware? Znáte pojem Glutasol? Vzpomněli byste si na význam slova Alpinning? Pamatujete si definici pojmu Cholerik?

Klíčová slova: kdo je Mohamed?, vysvětlení, pojem, původ slova, význam, informace, kdo to je, heslo, popis, náboženství, přesný význam, termín, Mohamed, slovo, synonymum

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mohamed

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mohamed? Kdo to byl Mohamed? Kdy se narodil Mohamed? Kde se narodil Mohamed? Kdy zemřel Mohamed? Mohamed se nachází v sekci náboženství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Mohamed dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mohamed i v jiné kategorii než je náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.