Kdo je to?
Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Co znamená a jaký je význam slova Šaman?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Definici slova Šaman můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Úmoří? Znáte pojem Devalvace? Vzpomněli byste si na význam slova Štítná žláza? Pamatujete si definici pojmu Agonie?

Klíčová slova: popis, slovo, pojem, význam, vysvětlení, Šaman, kdo je Šaman?, co znamená, náboženství, přesný význam, etymologie, informace, přesný výraz, význam slova, formulace

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šaman

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šaman? Kdo to byl Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman patří do sekce náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat pojem, text, definici, například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Šaman hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.