Kdo je to?
Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Co znamená a jaký je význam slova Šaman?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šaman sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to USB? Pamatujete si definici pojmu SSID? Pamatujete si definici pojmu Zlatý řez? Vzpomněli byste si na význam slova Cloudové úložiště?

Klíčová slova: informace, popis, vysvětlení, definice, význam, slovo, co znamená, etymologie, význam pojmu, kdo je Šaman?, význam slova, původ slova, heslo, formulace, náboženství

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Šaman? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Šaman? Kdo to byl Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman se nachází v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.