Kdo je to?
Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Kdo je to Šíita?

Jaký je význam slova Šíita? Co to znamená?

Šíita je vyznavač méně početné větve islámu. Šíité tvoří asi čtvrtinu, zbytek připadá na sunnity. K rozdělení na obě skupiny došlo po smrti proroka Mohameda v 7. století n.l. Sunnité uznali za Mohamedova pokračovatele Abú Bakra, zatímco šíité trvali na Mohamedově zeti Alím. Nejpočetnější skupiny šíitů žijí v Iráku, Íránu, Bahrajnu a Ázerbajdžánu.Kdo je to, byl Šíita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šíita? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šíita? se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Alibismus? Znáte pojem Edge? Vzpomněli byste si na význam slova Liturgie? Pamatujete si definici pojmu Viskóza?

Klíčová slova: informace, přesný výraz, co je to Šíita?, definice, wiki, význam pojmu, vysvětlení, etymologie, pojem, přesný význam, termín, význam slova, popis, slovo, popis

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šíita

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šíita? Kdo to byl Šíita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šíita? Definice pojmu Šíita je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Šíita i v jiné sekci než v náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.