Kdo je to?
Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Kdo je to Ulamá?

Jaký je význam slova Ulamá? Co to znamená?

Ulamá je označení pocházející z arabštiny a znamená totéž jako vědoucí. Jedná se o učence, znalce islámu a islámského práva, kteří vykládají také právo šaría. Ulamá mají různé úkoly podle jednotlivých islámských zaměření.
Jako právně ustanovená role působí ulamá především v islámu šíitském. V dalších islámských tradicích je odpovědný za výuku islámu, jeho správný výklad a chrání původní tradice.Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ulamá s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Konsolidace? Znáte pojem Bulgur? Víte, co je to Hematokrit? Víte, co je to Altruismus?

Klíčová slova: popis, význam slova, slovo, Ulamá, termín, informace, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, kdo to je, co znamená, popis, náboženství, etymologie, co je to Ulamá?

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Ulamá, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ulamá? Kdo to byl Ulamá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ulamá? Definice pojmu Ulamá se nachází v sekci náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Ulamá i v jiné kategorii než v náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.