Kdo je to?
Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Kdo je to Ulamá?

Jaký je význam slova Ulamá? Co to znamená?

Ulamá je označení pocházející z arabštiny a znamená totéž jako vědoucí. Jedná se o učence, znalce islámu a islámského práva, kteří vykládají také právo šaría. Ulamá mají různé úkoly podle jednotlivých islámských zaměření.
Jako právně ustanovená role působí ulamá především v islámu šíitském. V dalších islámských tradicích je odpovědný za výuku islámu, jeho správný výklad a chrání původní tradice.Kdo je to, byl Ulamá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ulamá? Lidé, náboženství

Tento text (Ulamá) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Cappuccino? Znáte pojem Konvertoplán? Vzpomněli byste si na význam slova Dobropis? Pamatujete si definici pojmu Majáles?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, termín, heslo, přesný výraz, náboženství, význam pojmu, formulace, kdo to je, přesný význam, pojem, etymologie, informace, wiki, Ulamá

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Ulamá? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ulamá? Kdo to byl Ulamá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ulamá? Definice pojmu Ulamá je v sekci náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat pojem, definici, text, výraz třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ulamá v jiné sekci než náboženství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.