Kdo je to?
Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Kdo je to Chazar?

Jaký je význam slova Chazar? Co to znamená?

Chazar byl příslušníkem Chazarské říše, která se rozkládala na hranicích Asie s východem Evropy. Chazarové zažili nejvýznamnější dobu rozvoje své vlasti v 8. a 9. století. Základem pro její vznik byly zbytky po útvaru Velkého Bulharska. Nejznámější Chazaři pocházeli z vládnoucí dynastie Ašina. Typický původní Chazar byl středoasijský kočovník, jehož původ nebyl zcela přesně doložen. Později opustil kočovný život a usadil se jako obchodník. Hlavním místem obchodu bylo sídlo chazarského panovníka, pevnost Itil na Volze.
Vzhledem k různým vztahům se sousedy a dobyvateli byli Chazaři postupně ovlivňováni různými druhy náboženství – křesťanstvím, judaismem i islámem. Státním náboženstvím se zde nakonec stal judaismus. I když obyvatelé říše nebyli Hebrejci, přijali údajně jako celá komunita židovské vyznání. Chazarové byli stále více vystavování ruské expanzi, která v 10. století vedla k rozpadu říše. Chazaři také bývají označováni za předky Židů.Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Chazar s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Fibrom? Znáte pojem Fleece? Vzpomněli byste si na význam slova Xanax? Pamatujete si definici pojmu Masopust?

Klíčová slova: synonymum, heslo, Chazar, význam pojmu, slovo, pojem, popis, význam slova, kdo to je, původ slova, přesný výraz, význam, wiki, národnost, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Chazar, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Chazar? Kdo to byl Chazar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chazar? Definice pojmu Chazar je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie národnost.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.