Kdo je to?
Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Kdo je to Chazar?

Jaký je význam slova Chazar? Co to znamená?

Chazar byl příslušníkem Chazarské říše, která se rozkládala na hranicích Asie s východem Evropy. Chazarové zažili nejvýznamnější dobu rozvoje své vlasti v 8. a 9. století. Základem pro její vznik byly zbytky po útvaru Velkého Bulharska. Nejznámější Chazaři pocházeli z vládnoucí dynastie Ašina. Typický původní Chazar byl středoasijský kočovník, jehož původ nebyl zcela přesně doložen. Později opustil kočovný život a usadil se jako obchodník. Hlavním místem obchodu bylo sídlo chazarského panovníka, pevnost Itil na Volze.
Vzhledem k různým vztahům se sousedy a dobyvateli byli Chazaři postupně ovlivňováni různými druhy náboženství – křesťanstvím, judaismem i islámem. Státním náboženstvím se zde nakonec stal judaismus. I když obyvatelé říše nebyli Hebrejci, přijali údajně jako celá komunita židovské vyznání. Chazarové byli stále více vystavování ruské expanzi, která v 10. století vedla k rozpadu říše. Chazaři také bývají označováni za předky Židů.Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Chazar? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Dmychadlo? Víte, co je to Arganový olej? Vzpomněli byste si na význam slova Psychohygiena? Pamatujete si definici pojmu Internet?

Klíčová slova: termín, heslo, národnost, přesný význam, wiki, význam slova, význam pojmu, co je to Chazar?, slovo, popis, přesný výraz, kdo to je, vysvětlení, synonymum, pojem

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Chazar, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Chazar? Kdo to byl Chazar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chazar? Definice pojmu Chazar je v kategorii národnost. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Chazar i v jiné kategorii než je sekce národnost.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.