Kdo je to?
Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Kdo je to Chazar?

Jaký je význam slova Chazar? Co to znamená?

Chazar byl příslušníkem Chazarské říše, která se rozkládala na hranicích Asie s východem Evropy. Chazarové zažili nejvýznamnější dobu rozvoje své vlasti v 8. a 9. století. Základem pro její vznik byly zbytky po útvaru Velkého Bulharska. Nejznámější Chazaři pocházeli z vládnoucí dynastie Ašina. Typický původní Chazar byl středoasijský kočovník, jehož původ nebyl zcela přesně doložen. Později opustil kočovný život a usadil se jako obchodník. Hlavním místem obchodu bylo sídlo chazarského panovníka, pevnost Itil na Volze.
Vzhledem k různým vztahům se sousedy a dobyvateli byli Chazaři postupně ovlivňováni různými druhy náboženství – křesťanstvím, judaismem i islámem. Státním náboženstvím se zde nakonec stal judaismus. I když obyvatelé říše nebyli Hebrejci, přijali údajně jako celá komunita židovské vyznání. Chazarové byli stále více vystavování ruské expanzi, která v 10. století vedla k rozpadu říše. Chazaři také bývají označováni za předky Židů.Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chazar s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Dmychadlo? Znáte pojem Oxygenoterapie? Vzpomněli byste si na význam slova Psychohygiena? Víte, co je to Endemit?

Klíčová slova: slovo, popis, význam slova, kdo to je, národnost, přesný výraz, co je to Chazar?, termín, formulace, původ slova, pojem, synonymum, heslo, význam pojmu, definice

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Chazar? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Chazar? Kdo to byl Chazar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chazar? Definice pojmu Chazar se nachází v kategorii národnost. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v národnost.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.