Kdo je to?
Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Olašský Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Olašský Rom?

Olašský Rom je příslušník jedné z částí romské komunity. Jedná se o větev, která pochází z rumunského Valašska, do střední Evropy se dostávali od 19. století. V ČR tvoří olašští Romové jednu desetinu z celkového počtu Romů – cca 25 000. Této skupině vládne olašský král.
U nás jsou dvě skupiny olašských Romů – Lovárové, v minulosti koňští handlíři a Kalderaši – výrobci kotlů. Olašský Rom mluví romsky, má však světlejší pleť i vlasy a nosí typické romské oblečení.Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Olašský Rom s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Linoleum? Znáte pojem Frigidita? Vzpomněli byste si na význam slova Jmelí? Pamatujete si definici pojmu Cytoskopie?

Klíčová slova: co znamená, definice, pojem, synonymum, popis, přesný význam, informace, popis, přesný výraz, wiki, Olašský Rom, význam pojmu, význam, národnost, kdo je Olašský Rom?

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Olašský Rom, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Olašský Rom? Kdo to byl Olašský Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Olašský Rom? Definice pojmu Olašský Rom se nachází v sekci národnost. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, termín řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než národnost.