Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Valach s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Špalda? Znáte pojem Želírovací cukr? Vzpomněli byste si na význam slova Emotikon? Pamatujete si definici pojmu Exekuce?

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, popis, kdo to je, heslo, národnost, pojem, kdo je Valach?, význam, etymologie, formulace, synonymum, Valach, původ slova, wiki

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Valach? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach je v sekci národnost. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než národnost).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?