Kdo je to?
Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Kdo je to Valach?

Co znamená a jaký je význam slova Valach?

Valach je obyvatel Valašska, čímž může být myšlena buď oblast východní Moravy, nebo historická země nacházející se v jižní oblasti Rumunska. Původní Valaši se živili salašnictvím a chovem dobytka. Z Karpatské Ukrajiny přicházeli na území Slovenska, Polska a na Moravu.
Valaši mají své zásady a zvyklosti, nazývané valašské právo. Jejich osobitá kultura tvoří neoddělitelnou součást slovenského lidového umění. Valaši osidlovali méně obydlené oblasti a měli zvláštní výsady – chytali zbojníky, hlídali horské přechody a museli podporovat panovníka a platit desátek za maso a sýr. Neplatili však peněžní desátek a nemuseli robotovat.Kdo je to, byl Valach? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Valach? Lidé, národnost

Definici slova Valach můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Špalda? Znáte pojem Želírovací cukr? Vzpomněli byste si na význam slova Emotikon? Pamatujete si definici pojmu Exekuce?

Klíčová slova: termín, původ slova, informace, slovo, význam slova, význam pojmu, etymologie, kdo je Valach?, popis, formulace, přesný výraz, heslo, pojem, wiki, co je to Valach?

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Valach, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Valach? Kdo to byl Valach? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Valach? Definice pojmu Valach se nachází v sekci národnost. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, termín např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie národnost.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?