Kdo je to?
Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Abraham Lincoln?

Kdo to byl Abraham Lincoln? Stručný životopis

Abraham Lincoln, 16. prezident USA. Úřad zastával v letech 1861-1865. Byl prvním prezidentem za Republikánskou stranu. Původem byl právníkem. Má velkou zásluhu na zrušení otroctví.
Byl vůdcem severních států v Americké občanské válce. Prezidentem byl zvolen i na druhé období, ale podlehl zranění mři pokusu o vraždu, kterého se dopustil jižanský přívrženec John Wilkes Booth. Abraham Lincoln dodnes slouží jako vzor amerických politiků.Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Abraham Lincoln sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Abraham Lincoln

Národnost: USA
Datum narození: 12. února 1809
Místo narození: Hardin County
Datum úmrtí: 15. dubna 1865

Vzpomněli byste si na význam slova Hedvábná stezka? Pamatujete si definici pojmu Součin? Znáte pojem Hustota? Vzpomněli byste si na význam slova Hattrick?

Klíčová slova: wiki, Abraham Lincoln, přesný výraz, formulace, etymologie, přesný význam, synonymum, význam pojmu, heslo, význam, slovo, kdo je Abraham Lincoln?, popis, vysvětlení, pojem

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Abraham Lincoln?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Abraham Lincoln? Kdo to byl Abraham Lincoln? Kdy se narodil Abraham Lincoln? Kde se narodil Abraham Lincoln? Kdy zemřel Abraham Lincoln? Abraham Lincoln patří do sekce panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Abraham Lincoln třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Abraham Lincoln i v jiné kategorii než je panovníci.