Kdo je to?
Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Dwight Eisenhower?

Kdo to byl Dwight Eisenhower? Stručný životopis

Dwight Eisenhower byl 34. prezidentem Spojených států amerických a také známým generálem. Jako vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě v době druhé světové války měl přezdívku Ike. V nejvyšších složkách vojenských sil působil i po válce.
Vojenské funkce opustil v roce 1952, kdy nastoupil do vojenského důchodu, a své aktivity přesunul do vrcholné americké politiky. Za Republikánskou stranu byl Dwight Eisenhower nominován jako kandidát na prezidenta USA a v následných volbách se stal vítězem. Prezidentský úřad zastával po dvě funkční období až do roku 1961.



Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Sdílejte tuto stránku s osobností Dwight Eisenhower s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Dwight Eisenhower

Národnost: USA
Datum narození: 14. října 1890
Místo narození: Denison
Datum úmrtí: 28. března 1969

Znáte pojem Investigativní? Vzpomněli byste si na význam slova Karaoke? Víte, co je to Gestační váček? Znáte pojem Elektorát?

Klíčová slova: význam, popis, popis, vysvětlení, slovo, původ slova, přesný výraz, wiki, synonymum, význam pojmu, termín, etymologie, význam slova, přesný význam, panovníci

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Dwight Eisenhower? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Dwight Eisenhower? Kdo to byl Dwight Eisenhower? Kdy se narodil Dwight Eisenhower? Kde se narodil Dwight Eisenhower? Kdy zemřel Dwight Eisenhower? Dwight Eisenhower je v sekci panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dwight Eisenhower dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dwight Eisenhower i v jiné kategorii než je panovníci.