Kdo je to?
Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jimmy Carter?

Kdo je to Jimmy Carter? Stručný životopis

Jimmy Carter, celým jménem James Earl Carter je politik, byl 39.prezidentem Spojených států. Zastával také funkci guvernéra a senátora státu Georgia. Jako prezident vytvořil národní energetickou politiku a reformoval vládu. Zasloužil se i o ochranu životního prostředí.
Jimmy Carter byl úspěšný i v mezinárodní politice, uzavřel dohodu o Panamském průplavu, jednal o dohodě Salt II. A navázal řadu diplomatických styků s Čínou. Po ukončení prezidenského období se věnoval charitě. V roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Popis osobnosti Jimmy Carter můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Jimmy Carter

Národnost: USA
Datum narození: 1. říjen 1924
Místo narození: Plains

Znáte pojem Hydroponie? Pamatujete si definici pojmu Imunoglobulin? Víte, co je to Agonie? Vzpomněli byste si na význam slova Mangold?

Klíčová slova: kdo to je, termín, význam slova, původ slova, popis, pojem, etymologie, přesný výraz, přesný význam, heslo, vysvětlení, panovníci, formulace, co je to Jimmy Carter?, informace

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jimmy Carter? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Jimmy Carter? Kdo to byl Jimmy Carter? Kdy se narodil Jimmy Carter? Kde se narodil Jimmy Carter? Jimmy Carter se nachází v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jimmy Carter dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimmy Carter i v jiné kategorii než je panovníci.