Kdo je to?
Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Josif Stalin?

Kdo to byl Josif Stalin? Stručný životopis

Josif Stalin, původním jménem Josif Vissarionovič Džugašvili, byl politik a revolucionář pocházející z Gruzie. Od roku 1922 do roku 1952 působil jako generální tajemník Komunistické strany sovětského svazu. Jako osobnost má své velké odpůrce, ale i menší část příznivců. Ti oceňují především jeho světový vliv, pokrok Sovětského svazu za jeho vedením, kdy se původně zemědělská země stala vyspělým průmyslovým státem, vítězství za 2. světové války a zlepšení úrovně života obyvatel Ruska.
Současně však byl Josif Stalin krvavým diktátorem, který byl zodpovědný za smrt mnoha milionů Rusů, kromě jiného v období hladomoru na Ukrajině, nebo umučených a zemřelých v gulazích nebo věznicích.Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josif Stalin? s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Josif Stalin

Národnost: ruská
Datum narození: 18. prosince 1878
Místo narození: Gori
Datum úmrtí: 5. března 1953

Znáte pojem Šrotovné? Víte, co je to Afekt? Víte, co je to Emoční inteligence? Pamatujete si definici pojmu Web?

Klíčová slova: význam pojmu, etymologie, wiki, panovníci, formulace, kdo je Josif Stalin?, termín, informace, popis, heslo, co znamená, popis, vysvětlení, pojem, co je to Josif Stalin?

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Josif Stalin? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Josif Stalin? Kdo to byl Josif Stalin? Kdy se narodil Josif Stalin? Kde se narodil Josif Stalin? Kdy zemřel Josif Stalin? Josif Stalin je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Josif Stalin dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josif Stalin i v jiné kategorii než je panovníci.