Kdo je to?
Kdo byl Lyndon Johnson? Životopis Lyndon Johnson, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Lyndon Johnson?

Kdo to byl Lyndon Johnson? Stručný životopis

Lyndon Johnson, celým jménem Lyndon Baines Johnson, byl 36. prezidentem USA. Byl zvolen za Demokratickou stranu. Prezidentskou přísahu složil na palubě Air Force One, nastoupil totiž do úřadu po vražd Johna F. Kennedyho. O rok později zvítězil i v regulérních prezidentských volbách.
Lyndon Johnson nařídil bombardovat Vietnam, za jeho vlády vrcholily rasové nepokoje, byl snížen národní dluh a byla zrušena rasová opatření pro imigraci.Kdo byl Lyndon Johnson? Životopis Lyndon Johnson, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lyndon Johnson sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Lyndon Johnson

Národnost: USA
Datum narození: 27. srpna 1908
Místo narození: Stonewall
Datum úmrtí: 22. ledna 1973

Víte, co je to Impresionismus? Pamatujete si definici pojmu Heliograf? Pamatujete si definici pojmu Epilog? Vzpomněli byste si na význam slova Jinotaj?

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, co je to Lyndon Johnson?, informace, původ slova, definice, význam, co znamená, etymologie, přesný výraz, kdo je Lyndon Johnson?, popis, panovníci, synonymum, význam slova

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lyndon Johnson

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Lyndon Johnson? Kdo to byl Lyndon Johnson? Kdy se narodil Lyndon Johnson? Kde se narodil Lyndon Johnson? Kdy zemřel Lyndon Johnson? Lyndon Johnson se nachází v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Lyndon Johnson řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lyndon Johnson i v jiné kategorii než je panovníci.