Kdo je to?
Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Michal Kováč?

Kdo to byl Michal Kováč? Stručný životopis

Michal Kováč byl prvním prezidentem Slovenské republiky. Před vstupem do politiky působil jako ekonom a bankéř. Po roce 1989 se stal ministrem financí federativního Slovenska a poslancem VPN a HZDS. Byl také posledním předsedou Sněmovny lidu FS. Zvítězil v prezidentských volbách a stal se prvním prezidentem samostatné Slovenské republiky.
Michal Kováč se často dostával do názorových střetů s předsedou vlády Vladimírem Mečiarem.Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Líbí se stručný životopis s osobou Michal Kováč? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Michal Kováč

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. srpna 1930
Místo narození: Ľubiša
Datum úmrtí: 5. října 2016

Pamatujete si definici pojmu Agroturistika? Víte, co je to Garam másala? Vzpomněli byste si na význam slova Crohnova nemoc? Pamatujete si definici pojmu Chvalozpěv?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, definice, význam slova, co znamená, heslo, kdo to je, co je to Michal Kováč?, popis, termín, etymologie, panovníci, původ slova, kdo je Michal Kováč?, formulace

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Kováč

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Michal Kováč? Kdo to byl Michal Kováč? Kdy se narodil Michal Kováč? Kde se narodil Michal Kováč? Kdy zemřel Michal Kováč? Michal Kováč je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Michal Kováč dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Kováč i v jiné kategorii než je panovníci.