Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Nikita Chruščov?

Kdo to byl Nikita Chruščov? Stručný životopis

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Nikita Chruščov? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Vzpomněli byste si na význam slova Statutární město? Víte, co je to COC list? Znáte pojem Urbi et orbi? Pamatujete si definici pojmu Profylaxe?

Klíčová slova: co je to Nikita Chruščov?, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, termín, definice, popis, panovníci, synonymum, heslo, Nikita Chruščov, pojem, popis, wiki, etymologie

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Nikita Chruščov

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Nikita Chruščov? Kdo to byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je panovníci.