Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Nikita Chruščov?

Kdo to byl Nikita Chruščov? Stručný životopis

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Nikita Chruščov sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Vzpomněli byste si na význam slova Statutární město? Pamatujete si definici pojmu Precedent? Znáte pojem Urbi et orbi? Vzpomněli byste si na význam slova Regrese?

Klíčová slova: kdo je Nikita Chruščov?, přesný výraz, pojem, význam slova, kdo to je, panovníci, etymologie, formulace, Nikita Chruščov, přesný význam, význam, synonymum, význam pojmu, termín, heslo

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Nikita Chruščov?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Nikita Chruščov? Kdo to byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov patří do sekce panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je panovníci.