Kdo je to?
Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Přemysl Otakar II?

Kdo to byl Přemysl Otakar II? Stručný životopis

Přemysl Otakar II. Byl český král, který za své vlády posílil moc českého státu a zajistil jeho prosperitu. Byl nazýván králem železným a zlatým, protože promyšleně budoval jak hospodářství, tak politickou moc království, přičemž spoléhal na rozvoj měst.
Jeho moci se obávala i šlechta, proto mu bylo znemožněno zvolení římským císaře. Zemřel v bitvě na Moravském poli.Kdo byl Přemysl Otakar II? Životopis Přemysl Otakar II, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Popis osobnosti Přemysl Otakar II můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Přemysl Otakar II

Národnost: česká
Datum narození: 1233
Datum úmrtí: 1278

Znáte pojem Animozita? Pamatujete si definici pojmu Kineziologie? Víte, co je to Ovulace? Vzpomněli byste si na význam slova Křivda?

Klíčová slova: kdo to je, vysvětlení, co znamená, popis, pojem, význam slova, definice, kdo je Přemysl Otakar II?, Přemysl Otakar II, formulace, slovo, termín, synonymum, původ slova, význam

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Přemysl Otakar II? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Přemysl Otakar II? Kdo to byl Přemysl Otakar II? Kdy se narodil Přemysl Otakar II? Kdy zemřel Přemysl Otakar II? Přemysl Otakar II se nachází v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Přemysl Otakar II dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Přemysl Otakar II i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.