Kdo je to?
Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Klaus?

Kdo je to Václav Klaus? Stručný životopis

Václav Klaus byl po Havlovi druhým prezidentem ČR. Poprvé byl zvolen v roce 2003 a ve funkci setrval po dvě pětiletá období (více ústava ČR neumožňuje). Před revolucí pracoval Klaus v Prognostickém ústavu, po roce 1989 vstoupil do politiky - byl předsedou Občanského fóra a v roce 1990 založil stranu ODS. Vystřídal funkce ministra financí a byl ministerským předsedou. Podílel se na tzv. kopónové privatizaci, což byl převod státního majetku do rukou soukromých vlastníků, dodnes hodnocený kontroverzně (mnozí při tom "výhodně" přišli k rozsáhlému majetku). V roce 1998 umožnil uzavřením tzv. opoziční smlouvy fungování menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana. Jako prezident Klaus proslul odporem k EU a popíráním globálního oteplování. Na začátku roku 2013 vyhlásil rozsáhlou amnestii, která silně popudila veřejnost, neboť se vztahovala i na osoby souzené za korupci aj., jejichž soudní procesy se táhly neúměrně dlouho.Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z panovníci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav Klaus sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Václav Klaus

Národnost: česká
Datum narození: 19.6.1941
Místo narození: Praha

Vzpomněli byste si na význam slova Proktitida? Pamatujete si definici pojmu Aikido? Znáte pojem Alter ego? Vzpomněli byste si na význam slova Tornádo?

Klíčová slova: význam pojmu, Václav Klaus, kdo to je, etymologie, popis, synonymum, vysvětlení, původ slova, co je to Václav Klaus?, definice, význam, význam slova, přesný výraz, formulace, co znamená

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Václav Klaus?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Václav Klaus? Kdo to byl Václav Klaus? Kdy se narodil Václav Klaus? Kde se narodil Václav Klaus? Václav Klaus patří do sekce panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Václav Klaus třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Klaus i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?