Kdo je to?
Kdo je to Vladimir Putin? Životopis Vladimir Putin, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Vladimir Putin?

Kdo je to Vladimir Putin? Stručný životopis

Vladimir Vladimirovič Putin je současný ruský prezident, a to od roku 2012. Předtím působil ve stejné funkci v letech 2000 - 2008. Dvakrát byl předsedou vlády. Jeho dělnický původ mu zaručoval dobré předpoklady pro uplatnění v éře komunismu - působil jako agent sovětské tajné služby KGB. Po pádu režimu pracoval nějakou dobu na petrohradské radnici. V roce 1998 zahájil svou kariéru jako ředitel bezpečnostní služby FSB. Putin je vnímán jako velmi kontroverzní osobnost. Je kritizován zejména za obsazení Krymu a válku na Ukrajině a jeho styl vládnutí rozhodně není demokratický. V Rusku si Putin úspěšně buduje něco na způsob kultu osobnosti a své protivníky nemilosrdně pronásleduje. Mezinárodně bylo silně odsouzeno zatčení a uvěznění zpěvaček skupiny Pussy Riot za neadekvátní prohřešek. Putin intenzivně spolupracuje s pravoslavnou církví, což je další efektivní krok, jímž upevňuje svou moc a vliv.Kdo je to Vladimir Putin? Životopis Vladimir Putin, lidé, osobnosti z panovníci

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimir Putin? Pak se podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Vladimir Putin

Národnost: ruská
Datum narození: 7. října 1952
Místo narození: Leningrad (dnes Petrohrad)

Víte, co je to Reportáž? Znáte pojem Hraška? Vzpomněli byste si na význam slova Samohláska? Pamatujete si definici pojmu Twoo?

Klíčová slova: význam, definice, termín, informace, původ slova, popis, slovo, vysvětlení, panovníci, synonymum, popis, přesný výraz, kdo to je, formulace, etymologie

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimir Putin

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Vladimir Putin? Kdo to byl Vladimir Putin? Kdy se narodil Vladimir Putin? Kde se narodil Vladimir Putin? Vladimir Putin je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vladimir Putin dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimir Putin i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?